Podobne artykuły

STAN LEE NIE ŻYJE

2018.11.12 22:35 | © Stars.pl

Nie żyje jeden najprawdopodobniej najwybitniejszy twórca kultowych komiksów. Stan Lee był współtwórcą między innymi Spider-Mana, Iron Mana, Thora, czy Fantastycznej Czwórki.

Stan Lee urodził się 28 grudnia 1928 roku w Nowym Jorku. Lee nie ograniczał się jednak do tworzenia komiksów. Był również scenarzystą i producentem filmowym. W 2008 roku został odznaczony Narodowym Medalem Sztuki. Zmarł z powodu powikłań po zapaleniu płuc.

Portal tmz.com poinformował internautów, że ambulans pojawił się pod mieszkaniem Stana Lee, które znajduje się na Hollywood Hills. Artysta został natychmiastowo przewieziony do szpitala. Lekarze dołożyli wszelkich starań, jednak niestety nie udało się go uratować.

"Mój ojciec kochał wszystkich swoich fanów. Był najwspanialszym i najporządniejszym człowiekiem." - wyznała jego córka w rozmowie z TMZ

W ciągu ostatnich lat mężczyzna miał bardzo wiele problemów zdrowotnych. Przez wiele lat cierpiał z powodu problemów z widzeniem, chorował także na zapalenie płuc. W 2012 roku poddał się operacji serca, podczas której lekarze wszczepili mu rozrusznik. Po tej sytuacji, artysta często żartował, że nareszcie ma coś wspólnego z jednym ze stworzonych przez siebie superbohaterów - Iron Manem.

Jesteśmy przekonani, że wszyscy fani Marvela wiedzą, że to właśnie Lee odpowiadał za rozwój Marvel Comics, który właśnie dzięki niemu rozrósł się do rozmiarów prawdziwego komiksowego imperium, dobrze znanego na całym świecie. Stan Lee bez wątpienia stał się jedną z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych gwiazd w świecie komiksu.

Wierni fani z pewnością wiedzą, że Lee bardzo często występował w filmach o postaciach, które kiedyś stworzył. Zazwyczaj odgrywał jednak wyłącznie epizodyczne role.

 
Galeria fot. Instagram/therealstanleeGaleria fot. Instagram/therealstanleeGaleria fot. Instagram/therealstanleeGaleria fot. Instagram/therealstanlee
Polecane artykuły

Komentarze (0)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie