Podobne artykuły

"BIG BROTHER" POWRACA!

2018.11.21 23:30 | © pudelek.pl

Trzeba przyznać, że bardzo popularny kilkanaście lat temu serial telewizyjny "Big Brother" był przez wielu traktowany po prostu jako kiepski żart. Nie można jednak zaprzeczyć, że odegrał on rewolucyjną wolę w polskim show biznesie. "Big Brother" był właściwie pierwszym reality show na polskim rynku. Obecnie możemy więc tylko wyobrazić sobie jak trudne, a praktycznie nawet niemożliwe, musiało być zdobycie sławy bez posiadania wyjątkowego talentu, czy umiejętności. W dzisiejszych czasach zdarza się to jednak niestety nagminnie.

Galeria

Przypominamy, że program zagościł w Polsce dokładnie w 2001 roku, a jego prowadzącymi byli Martyna Wojciechowska i Grzegorz Miecugow. Sam dom zlokalizowany był w Sękocinie pod Warszawą. Twórcy programu twierdzą, że inspiracje do show zaczerpnęli ze słynnej książki Orwella pt. "Rok 1984". Zasady panujące w programie były bardzo proste, grupa ludzi wprowadzała soę do Domu Wielkiego Brata i była obserwowana dosłownie przez 24 godziny na dobę przez znajdujące się w domu kamery. Uczestnicy byli pod stałą obserwacją nawet w najbardziej intymnych sytuacjach. Oprócz prowadzenia codziennego życia, uczestnicy musieli również wykonywać zadania zlecone przez Wielkiego Brata, a także odbywać z nim rozmowy w Pokoju Zwierzeń.

Galeria

Największą oglądalnością cieszył się oczywiście pierwszy sezon. Z każdym kolejnym oglądalność show niestety drastycznie spadała. Trzeba jednak przyznać, że bohaterowie z pierwszej serii całkiem nieźle na tym skorzystali i wielu z nich awansowało na celebrytów. Nie jesteśmy przecież w stanie zapomnieć Janusza Dzięcioła, Frytki, Gulczasa, Klaudiusza, Manueli, czy znanej chyba każdemu polakowi, niezastąpionej Joli Rutowicz. Przypominamy, że po emisji sezonu, w którym występowała, celebrytce udało się jeszcze załapać do kultowego już w tym momencie show - Gwiazdy tańczą na lodzie.

Galeria

Najwidoczniej TVN zapatrzył się na inne programy, które wróciły po latach i ponownie odniosły sukces, takie jak Milionerzy, czy Idol. Stacja postanowiła więc reaktywować również dom Wielkiego Brata.

Według portalu Wirtualne Media, decyzja o rozpoczęciu nagrań do kolejnego sezonu reality show już zapadła. "Wiosną TVN7 pokaże kolejną edycję reality-show 'Big Brother', który tym samym wróci do polskiej telewizji po 11 latach przerwy." - czytamy na portalu. Nowy Big Brother, najprawdopodobniej trafi na antenę już na wiosnę 2019 roku. Nie zostanie jednak wyemitowany na TVN, lecz TVN7.

Tęskniliście?

Polecane artykuły

Komentarze (1)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie