Podobne artykuły

Poważnie chora dziennikarka traci wzrok. Wszystko przez sterydy.

2018.11.24 18:40 | © Stars.pl

Agata Młynarska to znana i ceniona wśród publiczności dziennikarka. Niestety od lat boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Lekarze zdiagnozowali u niej niezwykle rzadką chorobę Leśniowskiego-Crohna. Jej stan uległ poprawie, ale dziennikarka została zmuszona do rozpoczęcia skomplikowanego leczenia, które odbija się na jej całym organizmie.

Agata w wywiadzie z Ewą Drzyzgą wyjaśniła, że jednym z elementów leczenia jest przyjmowanie leków sterydowych. „Pani doktor, która wiedziała już, jak mnie leczyć, dała mi szybki pakiet leczeniowy. Niestety, znajduje się w nim sterydoterapia.” Okazało się, że wspierające leczenie sterydy mają fatalny wpływ na wzrok dziennikarki, który uległ już znacznemu pogorszeniu. „To jest coś morderczego. Reaguję na te sterydy okropnie. Niszczą naczynia krwionośne. Ja mam coraz mocniejsze szkła okularów. W tej chwili mam już denka od butelek. Okulary to mój ratunek”.

Agata podkreśla, że jednym z wyzwań, z którymi przychodzi jej zmagać się regularnie, jest walka z chorobą i nauczenie z nią żyć. Niestety, czasami towarzyszą jej także cierpienie i ból. Szacuje się, że w Polsce na nieswoiste zapalenia jelit choruje ponad 50 tys. osób, w tym 10-15 tys. na chorobę Leśniowskiego–Crohna.

Życzymy dziennikarce powrotu do zdrowia i znalezienia najłagodniejszego środka leczącego tę przypadłość.

Galeria Galeria Galeria
Polecane artykuły

Komentarze (0)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie