Podobne artykuły

Opublikowano listę "50 kobiet które zmieniają świat na lepsze"!

2018.12.30 21:57 | © Stars.pl

Koniec roku to zawsze medialne podsumowania i snucie prognoz na przyszłość. „Wysokie Obcasy” opublikowały listę 50 kobiet które zmieniają świat na lepsze. Jest to zestawienie pojedynczych osobowości oraz inicjatyw grupowych, które wywarły istotny wpływ na wydarzenia mijającego roku.

Galeria

Na liście „50 śmiałych” znalazły się między innymi kobiety z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych, które przez 40 dni okupowały Sejm, prawniczki z inicjatywy Wolne Sądy, działaczki fundacji "Nie lękajcie się”, nagłaśniającej pedofilskie skandale w Kościele Katolickim i Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Czytaj też: „Big Brother”: są pierwsze nominacje do eliminacji.

Galeria

Do tego grona autorzy zaliczyli również Joannę Kulig, która po świetnej roli w Zimnej wojnie Pawła Pawlikowskiego, robi furorę na świecie, wbrew powszechnemu przekonaniu, że droga do sławy wiedzie tylko przez skandale, sprzedawanie prywatności i pokazywanie ciała na Instagramie.

Galeria

Krystyna Janda, pomysłodawczyni i szefowa warszawskiego Polonia została wyróżniona za monodram Zapiski z wygnania na podstawie wspomnień Sabiny Baral, Żydówki polskiego pochodzenia, wypędzonej z Polski w 1968 roku.

Czytaj też: Haidar został zgwałcony, oskarża Dodę.

Reżyserka Małgorzata Szumowska swoje miejsce w zestawieniu otrzymała z uwagi na sukces odniesiony na Festiwalu w Berlinie. Za film Twarz została nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem. Zdobyła już takie uznanie na świecie, że we wrześniu tego roku została zaproszona do zasiadania w jury festiwalu w Wenecji wraz z między innymi Guillermo del Toro, Christophem Waltzem i Naomi Watts.

Modelkę Anję Rubik doceniono za propagowanie wśród Polaków świadomej wiedzy na temat seksu, mimo nieukrywanej niechęci ze strony Kościoła Katolickiego oraz środowisk prawicowych zarzucających jej, że niepotrzebnie seksualizuje dzieci. Wydany z jej inicjatywy podręcznik do edukacji seksualnej #SEXEDPL szybko stał się bestsellerem. Do tej pory sprzedano ponad 100 tysięcy egzemplarzy. Zamykająca zestawienie Katarzyna Nosowska - innym od wszystkich dotychczasowych albumem Basta.

Czytaj też: Harry nie dowie się jako pierwszy o narodzinach dziecka!

Zgadzacie się z takim zestawieniem? Kto według Was również powinien się w nim znaleźć?

Polecane artykuły

Komentarze (0)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie