Podobne artykuły

PIOSENKA EDA SHEERANA TO PLAGIAT?!

2019.01.05 13:50 | © Stars.pl

Tego chyba nikt się nie spodziewał! Ed Sheeran został w ostatnim czasie oskarżony o... plagiat! Jedna z jego piosenek - Thinking Out Loud , jest za bardzo podobna do utworu, który powstał w 1973 roku - Let's Get It On.

Galeria fot. Instagram/teddysphotos

Wszystko wskazuje na to, że Ed będzie musiał pojawić się na rozprawie sądowej. 3 stycznia sędzia federalny nie zgodził się na zakończenie procesu wytoczonego muzykowi. Dotyczy on jednego z kawałków Sheerana - Thinking Out Loud, który podobno jest plagiatem ponad 40 letniego utworu autorstwa Marvina Gaye.

Czytaj też: Justyna Żyła o swoich przygotowaniach do show!

Galeria fot. Instagram/teddysphotos

W 1973 roku Marvin Gaye i Ed Townsend wydali kawałek Let's Get It On. Obecnie spadkobiercy Townsenda oczekują od Eda Sheerana ogromnego odszkodowania za plagiat! Spadkobiercy uważają, że kawałek Sheerana jest zbyt podobny do utworu wydanego przez Gaye i Townsenda!

Galeria fot. Instagram/teddysphotos

Przypominamy, że Ed został oskarżony o splagiatowanie tego kawałka już jakiś czas temu. Spadkobiercy współtwórcy piosenki Let's Get It On dalej twierdzą jednak, że Thinking Out Loud jest jej kopią.

Czytaj też: KIM KARDASHIAN WYCIĄGNĘŁA NAJCIĘŻSZE DZIAŁA PRZECIWKO TRISTANOWI I JEGO KOCHANCE!

Galeria fot. Instagram/teddysphotos

Pomimo tego, że Ed kilkukrotnie podkreślał, że kawałek jest wyłącznie jego własnym dziełem, sędzia federalny nie dał jednak przekonać się tak łatwo. Obecnie sprawa najprawdopodobniej trafi do kolejnego sądu, w którym muzyk będzie musiał ponownie udowadniać, że kawałek jest jego autorskim dziełem.

Galeria fot. Instagram/teddysphotos

Jeżeli podczas tego procesu wyjdzie na jaw, że Sheeran faktycznie splagiatował utwór z 1973 roku, będzie musiał wypłacić spadkobiercom współtwórcy kawałka ogromne odszkodowanie!

Czytaj też: SĄSIEDZI EDA SHEERANA SĄ PRZERAŻENI

A według Was kawałki są do siebie podobne?

Polecane artykuły

Komentarze (0)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie