Podobne artykuły

BEYONCE POZWANA PRZEZ WŁASNĄ FANKĘ!

2019.01.07 18:40 | © Stars.pl

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie Beyonce stanie przed sądem! Strona internetowa gwiazdy nie została przystosowana dla... osób niewidomych! Zastanawiacie się o czym właściwie zapomniała wokalistka?

Galeria fot. Instagram/beyonce

Beyonce została niedawno pozwana przez... jedną ze swoich fanek! Niewidoma kobieta zarzuciła gwieździe ogromne zaniedbanie! Wszystko przez... niedopatrzenie na oficjalnej stronie internetowej wokalistki!

Czytaj też: GIGI HADID POZWANA PRZEZ AGENCJĘ FOTOGRAFICZNĄ!

Galeria fot. Instagram/beyonce

Serwis The Hollywood Reporter donosi, że Beyonce odebrała niedawno pozew i w najbliższym czasie będzie zmuszona do wytłumaczenia się przed sądem! Na jej stronie internetowej pojawiły się rażące zaniedbania, które bardzo nie spodobały się jednej z fanek wokalistki!

Galeria fot. Instagram/beyonce

Niewidoma wielbicielka artystki twierdzi, że gwiazda najwidoczniej zapomniała o fanach z upośledzeniami, które nie są w stanie odczytać informacji ze strony internetowej wokalistki, ponieważ ta nie pomyślała o dostosowaniu jej do specjalnych wymagań osób niepełnosprawnych.

Czytaj też: GRA O TRON 8: MAISIE WILLIAMS "ZABIJCIE MNIE!"

Mary Connor, mieszkająca w Nowym Jorku, zdecydowała się na złożenie pozwu przeciwko Beyonce. Kobieta twierdzi, że zarówno wokalistka jak i firma, która ją reprezentuje - Parkwood Entertainment, naruszyły obowiązujące w Stanach Zjednoczonych prawo, które głosi, że publikowane w sieci treści, muszą być przystosowane do potrzeb osób z upośledzeniami.

Chodzi na przykład o osoby niewidome. Twórcy stron internetowych powinni zamieścić w kodzie html specjalne znaczniki oraz treści, z pomocą których osoba niewidoma będzie w stanie odczytać zawartość publikacji.

Czytaj też: JENNIFER LOPEZ I ALEX RODRIGUEZ ODWOŁAJĄ ŚLUB?!

Mary Connor twierdzi jednak, że twórcy strony internetowej Beyonce, całkowicie o tym zapomnieli! Co ciekawe, okazuje się że dostosowanie strony www do wymagań osób z wadami wzroku, nie wymaga praktycznie żadnych dodatkowych nakładów! Twórcy strony powinni zadbać między innymi o zamieszczenie w kodzie strony parametrów "alt" przy każdej fotce, a także o opisanie każdego zamieszczonego zdjęcia krótkim opisem, żeby niewidomy użytkownik mógł usłyszeć co przedstawia fotka.

Co prawda na stronie internetowej wokalistki, znaczniki "alt" są zamieszczone, jednak w większości zawierają wyłącznie nic nie mówiące opisy - np. "MOJE ŻYCIE".

Czytaj też: JUSTIN BIEBER POZWANY PRZEZ FOTOREPORTERA

Przypominamy, że strona www Beyobce, w większości wypełniona jest ciekawymi fotkami. Wokalistka za jej pośrednictwem chętnie dzieli się z wielbicielami swoimi prywatnymi zdjęciami. Niedawno podsumowała na niej również cały ubiegły rok!

Myślicie, że artystka szybko naprawi błąd, czy po prostu zdecyduje się na wysłanie przeciwko fance całej armii prawników?

Czytaj też: TRAVIS SCOTT PRZEGRAŁ PRAWIE 400 TYSIĘCY DOLARÓW

Polecane artykuły
GWIAZDY Z ARTYKUŁU

Komentarze (0)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie