Podobne artykuły

NIE ŻYJE PAWEŁ ADAMOWICZ

2019.01.14 15:51 | © pudelek.pl

13 stycznia 2019 roku, w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, prezydent Paweł Adamowicz został zaatakowany przez nożownika. Po szybkiej reanimacji został odwieziony do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Adamowicz przeszedł kilkugodzinną operację i o 2:30 lekarze poinformowali media, że operacja się udała i pacjent przeżył. Niestety dodali również, że w dalszym ciągu był w stanie krytycznym.

Galeria

Urazy były bardzo ciężkie: poważna rana serca, rana przepony, rany narządów wewnątrz jamy brzusznej. O wszystkim zadecydują najbliższe godziny - powiedział dr Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. leczniczych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Czytaj też: KIM KARDASHIAN CHCE PODCIĄĆ MU GARDŁO!

Operacja trwała pięć godzin, przetoczyliśmy 41 jednostek krwi. Urazy były bardzo ciężkie - poskreślał Tomasz Stefaniak

Wielu mieszkańców praktycznie od razu zdecydowało się na oddanie krwi dla prezydenta. Niestety pomimo starań mieszkańców oraz lekarzy, Pawła Adamowicza nie udało się uratować.

Czytaj też: SCOTT DISICK OŚWIADCZY SIĘ SOFII RICHIE?

14 stycznia około godziny 12:30 PAP potwierdził informację o śmierci Pawła Adamowicza. Żona polityka znajdowała się w tym czasie na pokładzie samolotu rządowego, lecącego z Londynu.

Nie udało się wygrać ze wszystkim, co dotknęło prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Zmarł niedawno - powiedział przed godziną 15 obecny w Gdańsku minister zdrowia Łukasz Szumowski

Czytaj też: JESSICA MERCEDES POKAZAŁA MAJTKI

Paweł Adamowicz był z zawodu prawnikiem, jednak w 1994 roku na stałe związał się z samorządem gdańskim. Na początku był przewodniczącym rady miasta, a później, nieprzerwanie od 1998 roku - prezydentem Gdańska. Z Platformą Obywatelską związał się zaraz po jej powstaniu - w 2001 roku, jednak w 2015 roku zdecydował się na zawieszenie członkostwa. To właśnie wtedy prokurator postawił mu zarzuty, które dotyczyły nieprawidłowości w oddanych przez niego oświadczeniach majątkowych. Piotr Adamowicz został również ukarany karą grzywny, z powodu naruszenia nietykalności cielesnej jednego z członków Młodzieży Wszechpolskiej.

Prezydent, pomimo licznych ataków prawicy, a także spraw sądowych, które miał na swoim koncie, był darzony przez mieszkańców ogromną sympatią. Dowodem na to były ich głosy, oddawane przez lata przy urnach wyborczych.

Czytaj też: HAILEY BIEBER WYŚMIANA PRZEZ FANÓW

Piotr Adamowicz w 1999 roku poślubił Magdalenę Abramską, z którą doczekał się dwóch córek - Antoniny oraz Teresy.

Sprawca ataku na prezydenta został zatrzymany i przebywa obecnie w areszcie.

Czytaj też: TRISTAN THOMPSON JEST WŚCIEKŁY NA KHLOE KARDASHIAN

Polecane artykuły

Komentarze (0)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie