Podobne artykuły

Szczegóły przesłuchania mordercy Prezydenta Gdańska

2019.01.15 13:05 | © Stars.pl

13 stycznia podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 27 letni gdańszczanin Stefan W. wtargnął z nożem na scenę i zaatakował Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który chwilę wcześniej skończył wygłaszać swoje przemówienie.

Galeria PAP

Paweł Adamowicz po ataku nożownika, osunął się na scenę, przytrzymując ręką miejsce w które został dźgnięty. W tym czasie Stefan W. wykrzykiwał do mikrofonu Nazywam się Stefan. Siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała. Dlatego właśnie zginął Adamowicz. Potem chodził po scenie unosząc ręce na znak triumfu.

Czytaj też: Vouge nie chce Melanii Trump?

Galeria Facebook Paweł Adamowicz

Został obezwładniony przez osobę techniczną, następnie przejęli go ochroniarze.

Galeria Facebook Stefan W.

Po pojawieniu się służb medycznych na scenie rozpoczęła się akcja reanimacyjna Prezydenta, po której został przewieziony do szpitala. Mimo, że sytuacja wyglądała naprawdę groźnie, udana akcja reanimacyjna dała nadzieję, że wszystko dobrze się skończy.

Czytaj też: HAILEY BIEBER ZDRADZA SZCZEGÓŁY ZARĘCZYN!

Galeria Facebook Stefan W.

Paweł Adamowicz od razu trafił na stół operacyjny, gdzie został poddany kilkugodzinnej operacji. Niestety, mimo walki lekarzy o jego życie, w poniedziałek po południu Prezydent Gdańska zmarł.

Galeria Facebook Stefan W.

Stefan W. bez problemu dostał się na scenę, ponieważ miał plakietkę „media”. Niestety nie wiadomo jak wszedł w jej posiadanie.

Czytaj też: 16 milionów złotych w „Ostatniej puszce Prezydenta Pawła Adamowicza”

W Poniedziałek nożownikowi został przedstawiony zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Grozi mu nawet dożywocie. Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o areszcie dla 27 latka.

Z informacji jakie przekazał PAP adwokat mężczyzny mecenas Damian Konieczny, oskarżony, gdy dowiedział się o śmierci Prezydenta: nie okazał żadnych emocji, był wyciszony, skupiony przede wszystkim na sobie

Czytaj też: Hanna Lis opowiada o walce z chorobą. Pierwszy raz publicznie porusza tak ciężki dla niej temat.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. poinformowała, że Stefan W. nie przyznaje się do winy.

Polecane artykuły

Komentarze (1)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie