Podobne artykuły

Owsiak nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

2019.01.16 07:00 | © Stars.pl

Pokojowa Nagroda Nobla to nagroda przyznawana co roku przez Norweski Komitet Noblowski. Kandydatury można składać do 1 lutego. Nominacje kandydatów jak czytamy w „Wikipedii” mogą być zgłaszane przez: parlamentarzystów lub członków rządów, członków sądów międzynarodowych, rektorów uniwersytetów, profesorów socjologii, historii, prawa i teologii oraz dyrektorów instytutów badań nad pokojem i instytutów badań polityki zagranicznej, laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, członków zarządów organizacji, którym przyznano Pokojową Nagrodę Nobla, obecnych i byłych członków Norweskiego Komitetu Noblowskiego, byłych doradców tegoż Komitetu.

Galeria Facebook Rafał Collins

W tym roku do Pokojowej Nagrody Nobla, Jurka Owsiaka zgłosił poseł z Kukiz 15 razem z Rafałem Collinsem znanego z TVN Turbo. Mimo iż w poprzednich latach, Owsiak był już zgłaszany do tej Nagrody, niestety nie udało mu się jej zdobyć.

Czytaj też: KATE MOSS POKAZAŁA BIUST

Galeria Facebook Rafał Collins

Collins na swoim facebooku napisał: Wydarzenia w naszym kraju bardzo mnie poruszyły, nie spałem od dwóch dni, pracowałem usilnie, telefon rozgrzany do czerwoności, rachunek za połączenia do Oslo pewnie zwali mnie z nóg ;-) Uruchomiłem chyba wszystkie kontakty jakie mam... i udało się ! Zdecydowałem się pójść o krok dalej w wspieraniu Jurek Owsiak oraz WOŚP Dzisaj 15.01.2019 Komitet Norweski przyjął moją nominację dla Jurka Owsiaka jako laureata Pokojowej Nagrody Nobla 2019. Nominację złożyłem z pomocą posła Pana Andrzeja Kobylarza. Pisząc uzasadnienie miałem do dyspozycji jedynie 2000 znaków, napisałem więc min. tak : `Jerzy Owsiak cannot be described in 2000 characters, Jerzy Owsiak SHOULD NOT BE described in 2000 characters` Pozostaje trzymać kciuki… Jurku nie poddawaj się, Naród cię potrzebuję. #nobeldlaowsiaka P.S W Kwestii formalnej I wyjaśnienia, nie utożsamiam się z żadną partią polityczną, Poseł Andrzej Kobylarz był osobą która widniała w mojej książce telefonicznej i uprzejmie zgodziła się pomóc, jedynie ktoś na pozycji Posła, Profesor lub kilka innych osób może formalnie nominować do nagrody Nobla więc nie patrząc na to kto jest z jakiej partii wykonałem telefon z prośbą, za wsparcie bardzo dziękuję.

Galeria Facebook rafał Collins

Przypominamy, podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 13 stycznia w Gdańsku, został zaatakowany przez nożownika Prezydent Gdańska, który mimo walki lekarzy o jego życie, zmarł. Jerzy Owsiak po tej tragedii zrezygnował z funkcji Prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie tylko Gwiazdy, ale większość Polaków nie zgadza się z jego decyzją.

Czytaj też: Ewa farna zdradziła płeć dziecka!

Za pomocą mediów społecznościowych wspierają Jurka i chcą mu pokazać, że są z nim w trudnych chwilach, a bez niego to nie będzie już ta sama WOŚP. Posty i zdjęcia z #muremzaowsiakiem możemy zobaczyć na większości profilach facebookowych i instagramowych.

Polecane artykuły

Komentarze (0)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie