Podobne artykuły

Szczegóły pogrzebu Pawła Adamowicza

2019.01.16 13:03 | © Stars.pl

13 stycznia, podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenę, na której chwile wcześniej zakończył swe przemówienie Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wtargnął Stefan W. i zadał Prezydentowi kilka śmiertelnych ciosów nożem. Mimo walki lekarzy o jego życie, Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek 14 stycznia. Po jego śmierci obowiązki Prezydenta Gdańska pełni Aleksandra Dulkiewicz .

Galeria Facebook Paweł Adamowicz

Urzędnicy na wstępie poinformowali, że chcieliby dać Gdańszczanom możliwość pożegnania się z Panem Prezydentem nie tylko w dzień pogrzebu Pawła Adamowicza: chlelibyśmy umożliwić gdańszczanom nie tylko pożegnanie Pana prezydenta podczas uroczystości pogrzebowych, ale także w dni w które ten pogrzeb Pana Prezydenta, jak już państwo wiecie odbędzie się w sobotę, żeby podczas tych dni poprzedzających dać możliwość gdańszczanom pożegnania

Czytaj też: KIM JEST ZABÓJCA PREZYDENTA PAWŁA ADAMOWICZA?!

Galeria Facebook Paweł Adamowicz

Aleksanda Dulkiewicz swoje przemówienie zaczęła podziękowaniami za wszystkie gesty dobroci i solidarności w stronę rodziny pana Prezydenta, w swoja stronę, a także za dobroć która sami sobie przekazujemy: Czuję, że testament pana prezydenta, jego słowa wypowiedziane na scenie w niedzielę, już się wypełnia. To już się dzieje

Uroczystości pogrzebowe zaczynają się jutro od godziny 15, uroczysta sesją rady miasta Gdańska, w których uczestniczyć będą radni wszystkich kadencji od 1990 r.

Czytaj też: Anna Lewandowska straciła dużo krwi.

Od godziny 17 w Europejskim Centrum Solidarności będzie wystawiona trumna Pana Prezydenta przez 24 godziny.

W piątek o godzinie 17 wyruszy pochód z Europejskiego centrum Solidarności, który odprowadzi trumnę z Panem Prezydentem ulicami Gdańska do Bazyliki Mariackiej- poinformowała Aleksandra Dulkiewicz.

Czytaj też: Rozenek wyznaje szczegóły wyjazdów z mężem!

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę o godzinie 12.

Aleksanda Dulkiewicz zaapelowała do wszystkich, aby nie przynosili kwiatów i zniczy. We wszystkich miejscach, w których będzie można pożegnać Prezydenta Gdańska, będą wolontariusze i puszki. Zbiórka będzie prowadzona na Hospicjum Ks. Dutkiewicza oraz WOŚP. Jak podkreśliła Dulkiewicz: Apelujemy, nie przynoście kwiatów i zniczy, wspierajcie finansowo te dwa dzieła, bo to są żywe pomniki pamięci Pana Prezydenta.

Czytaj też: 16 milionów złotych w „Ostatniej puszce Prezydenta Pawła Adamowicza”

Rodzina Pana Prezydenta prosi także o nieskładanie kondolencji.

Urzędnicy poinformowali również, że w różnych miejsca Gdańska zostaną wystawione telebimy, aby każdy miał możliwość uczestniczenia w ceremonii pogrzebowej Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Czytaj też: Nieznane szczegóły z życia Diany.

Polecane artykuły

Komentarze (0)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie