Podobne artykuły

Wyniki sekcji zwłok Adamowicza

2019.01.17 09:17 | © Stars.pl

Od 13 stycznia cała Polska żyje tragicznymi wydarzeniami z Gdańska. Podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został kilkukrotnie dźgnięty nożem przez Stefana W., który chwilę po przemówieniu Adamowicza wtargnął na scenę.

Galeria Mirosław Pieślak

Politykowi niezwłocznie została udzielona pomoc, reanimacja odbywała się jeszcze na scenie, a następnie został przewieziony do gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Tam po udanej kilkugodzinnej operacji, pojawiła się nadzieja, że wszystko skończy się dobrze. Niestety w poniedziałek przed godziną 15 lekarze poinformowali, że mimo walki, Paweł Adamowicz zmarł.

Czytaj też: ŚWIĄTECZNE ZABAWY U BLAC CHYNY

Galeria Adam Warżawa/ PAP

We wtorek w we wtorek w gdańskim Zakładzie Medycyny Sądowej została przeprowadzona sekcja zwłok. Jej wyniki dotarły już do prokuratury. Bezpośrednią przyczyną zgonu był wstrząs krwotoczny najprawdopodobniej współistniejący z niewydolnością wielonarządową będącą następstwem krwotoku wewnętrznego z uszkodzonych narządów wewnętrznych Powiedziała PAP, Grażyna Wawryniuk z gdańskiej prokuratury.

Dodała także, że na lewym nadgarstku Prezydent miał dwie rany, świadczące, że próbował się bronić.

Czytaj też: POLAK NAWOŁYWAŁ DO ZABÓJSTWA KSIĘCIA HARRY'EGO

Pogrzeb Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę o godzinie 12 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Dzisiaj o Godzinie 17 zostanie wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności trumna, aby każdy miał możliwość pożegnania Prezydenta.

Polecane artykuły

Komentarze (2)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie