Podobne artykuły

Tłumy przy trumnie Pawła Adamowicza

2019.01.17 22:00 | © Stars.pl

W dniu dzisiejszym o godzinie 15 uroczysta sesją rady miasta Gdańska rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Galeria East News

Od godziny 17 w Europejskim Centrum Solidarności jest wystawiona trumna Pana Prezydenta i będzie można go w tym miejscu żegnać przez 24 godziny. Przed Centrum ustawiła się ogromna kolejka ludzi, chcących oddać hołd Prezydentowi. Wśród nich nie zabrakło oczywiście żony Magdaleny Adamowicz i córek: Antoniny i Teresy.

Czytaj też: Wyniki sekcji zwłok Adamowicza

Galeria

W piątek o godzinie 17 wyruszy pochód z Europejskiego centrum Solidarności, który odprowadzi trumnę z Panem Prezydentem ulicami Gdańska do Bazyliki Mariackiej.

Galeria East News

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę o godzinie 12.

Czytaj też: BEYONCE POZWANA PRZEZ WŁASNĄ FANKĘ!

Galeria East News

Paweł Adamowicz zginął podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chwilę po przemówieniu, w trakcie „Światełka do nieba” na scenę wtargnął szaleniec Stefan W. i dźgnął Prezydenta Gdańska kilkukrotnie w brzuch. Po zajściu, krzyczał do mikrofonu, że był torturowany przez PO i dlatego Adamowicz musiał zginąć, unosząc ręce na znak triumfu.

Mimo walki lekarzy o jego życie, Paweł Adamowicz zmarł następnego dnia w wyniku odniesionych obrażeń. Osierocił dwie córki, Antoninę i Teresę. Jego żona Magdalena, w czasie gdy została przekazana informacja o śmierci Pawła Adamowicza znajdowała się na pokładzie rządowego samolotu z Londynu do Polski. Nie zdążyła pożegnać się z mężem.

Czytaj też: KARDASHIANKA SPOTKAŁA SIĘ ZE SPECJALISTKĄ OD ROZWODÓW!

Jurek Owsiak po tych tragicznych wydarzeniach zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP. Mimo, że większość Polaków „stanęła murem za Owsiakiem” ten na razie nie zmienił zdania.

Funkcję Prezydenta Gdańska przejęła Aleksandra Dulkiewicz.

Czytaj też: BECKHAMOWIE PŁACĄ NAJWYŻSZE PODATKI W WIELKIEJ BRYTANII!

Polecane artykuły

Komentarze (0)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie