Podobne artykuły

Tłumy przy trumnie Pawła Adamowicza

2019.01.17 22:00 | © Stars.pl

W dniu dzisiejszym o godzinie 15 uroczysta sesją rady miasta Gdańska rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Galeria East News

Od godziny 17 w Europejskim Centrum Solidarności jest wystawiona trumna Pana Prezydenta i będzie można go w tym miejscu żegnać przez 24 godziny. Przed Centrum ustawiła się ogromna kolejka ludzi, chcących oddać hołd Prezydentowi. Wśród nich nie zabrakło oczywiście żony Magdaleny Adamowicz i córek: Antoniny i Teresy.

Galeria

W piątek o godzinie 17 wyruszy pochód z Europejskiego centrum Solidarności, który odprowadzi trumnę z Panem Prezydentem ulicami Gdańska do Bazyliki Mariackiej.

Galeria East News

Pogrzeb Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę o godzinie 12.

Galeria East News

Paweł Adamowicz zginął podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chwilę po przemówieniu, w trakcie „Światełka do nieba” na scenę wtargnął szaleniec Stefan W. i dźgnął Prezydenta Gdańska kilkukrotnie w brzuch. Po zajściu, krzyczał do mikrofonu, że był torturowany przez PO i dlatego Adamowicz musiał zginąć, unosząc ręce na znak triumfu.

Mimo walki lekarzy o jego życie, Paweł Adamowicz zmarł następnego dnia w wyniku odniesionych obrażeń. Osierocił dwie córki, Antoninę i Teresę. Jego żona Magdalena, w czasie gdy została przekazana informacja o śmierci Pawła Adamowicza znajdowała się na pokładzie rządowego samolotu z Londynu do Polski. Nie zdążyła pożegnać się z mężem.

Jurek Owsiak po tych tragicznych wydarzeniach zrezygnował z funkcji prezesa WOŚP. Mimo, że większość Polaków „stanęła murem za Owsiakiem” ten na razie nie zmienił zdania.

Funkcję Prezydenta Gdańska przejęła Aleksandra Dulkiewicz.

Polecane artykuły

Komentarze (0)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie