Podobne artykuły

Zmarł Janusz Kozioł.

2019.01.18 15:08 | © Stars.pl

Janusz Kozioł urodził się 1 września 1950 r. w Warszawie. Po maturze trafił przypadkiem do wojska, z zawodu był oficerem Wojska Polskiego – czołgistą. Janusz Kozioł ukończył Wojskową Akademię Techniczną.

Galeria TVN

Jako lektor swoja przygodę rozpoczął w 1973 r. Najpierw jako spiker pracował dla Polskiego Radia. Od 2012 roku był głosem w reklamach Banku PKO.

Galeria You Tube, screen

Od 2016 roku, Kozioł chorował na stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe. Niestety lektora nie było stać na leczenie i w styczniu poprosił o pomoc i napisał: Przestałem dla Was czytać

Na portalu pomagam.pl została zorganizowana zbiórka, w której lektor prosił o 30 tys. zł na leczenie.

Na stronie zbiórki mogliśmy przeczytać: Podstępna choroba zaatakowała 3 lata temu. Lekarze przez długi czas nie byli w stanie postawić diagnozy. Gdy usłyszałem: Stwardnienie zanikowe boczne opuszkowe (SLA), nie chciałem wierzyć. Nieubłagana przewrotność losu i wyrok. Nie wiadomo, dlaczego choroba się pojawia i nie ma na nią lekarstwa. Pozostaje tylko cud.

Prośba o pomoc rozeszła się błyskawicznie! Udało się zebrać prawie 300 tys. zł!

Wczoraj jego córka Karolina, napisała na stronie zbiórki: W związku z faktem, że zebrana kwota po wielokroć przekracza wyznaczony próg, pragnę Państwa poinformować, że wszystkie środki, które nie zostaną wykorzystane na cel opisany w zbiórce, a konkretnie na pomoc dla Janusza Kozioła, zostaną przekazane na cele charytatywne i społeczne. Wesprą stowarzyszenia i fundacje niosące pomoc chorym na SLA i ich rodzinom. Państwa odpowiedź na apel mojego Ojca - Janusza Kozioła o pomoc w tej okrutnej chorobie jest nieprawdopodobna. Doceniliście Państwo jego pracę, jego głos, który od lat gości w Waszych domach. Janusz Kozioł nie poddaje się, choć stoi na nierównej pozycji w tej najcięższej z możliwych walk. W imieniu taty, dziękuję Wszystkim za wsparcie, słowa otuchy i modlitwę.

Niestety dzisiaj przyszło najgorsze. Janusz Kozioł zmarł. Miał 68 lat.

Córka Lektora poinformowała na pomagam.pl: Janusz Kozioł opuścił nas. Odszedł dzisiejszym rankiem 18 stycznia 2019 roku. Z całego serca, my najbliżsi dziękujemy Państwu za udzieloną pomoc i wsparcie.  Zbiórka zostaje zamknięta. Środki ze zbiórki zasilą konta "Hospicjum Domowe im. Cicely Saunders powołane przez Stowarzyszenie Hospicjum Domowe", "Dignitas Dolentium", "Daj Mi Skrzydła" oraz Fundację Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa. (link do zbiórki)

Składamy wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych.

Polecane artykuły

Komentarze (0)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie