Podobne artykuły

Trwa żałoba narodowa

2019.01.18 20:51 | © Stars.pl

Od godziny 17 trwa żałoba narodowa, która potrwa do jutra do godziny 19, w związku ze śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Galeria www.instagram.com/adamowiczpawel

13 stycznia podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Paweł Adamowicz wygłaszał na scenie przemówienie przed „Światełkiem do nieba”. Dziękował gdańszczanom za dobroć jaką okazali podczas WOŚP.

Czytaj też: Jessica Mercedes żali się na InstaStory: budowlańcy zniszczyli mi marmurową wannę! „Wydałam oszczędności życia!”

Galeria www.instagram.com/adamowiczpawel

Chwilę później na scenę wkroczył Stefan W., który dźgnął Prezydenta kilkukrotnie w okolice brzucha. Ratownicy medyczni na scenie podjęli akcję reanimacyjną, a następnie przewieźli Pawła Adamowicza do szpitala. Tam przeszedł kilkugodzinna operację.

Niestety dnia następnego, Prezydent Gdańska zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Wczoraj o godzinie 17, została wystawiona trumna z ciałem Prezydenta w Europejskim Centrum Solidarności.

Czytaj też: Jeffree Star okradziony?!

Dzisiaj po godzinie 17, wyruszył pochód, który odprowadził Prezydenta Gdańska do Bazyliki Mariackiej.

Pogrzeb Pawła Adamowicz odbędzie się jutro o godzinie 12.

W związku z tymi wydarzeniami, Prezydent Polski Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową.

Czym jest żałoba narodowa?

Żałobę narodową ogłasza Prezydent Rzeczypospolitej w formie rozporządzenia z kontrasygnatą Prezesa Rady Ministrów. W trakcie żałoby narodowej, flagi państwowe na gmachach publicznych są opuszczone do połowy masztu, i przepasuje się je kirem. Do uszanowania żałoby narodowej zobowiązane są także media, poprzez ograniczenie nadawania programów rozrywkowych.

Żałoba narodowa trwa do jutra, do godziny 19.

Komentarze (0)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie