Podobne artykuły

Szef Ochrony imprezy WOŚP zatrzymany!

2019.01.22 15:43 | © Stars.pl

13 stycznia podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, podczas „Światełka do nieba”, zaraz po przemówieniu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, na scenę wtargnął Stefan W. i zaatakował Adamowicza raniąc go kilkukrotnie nożem w brzuch. Służby medyczne jeszcze na scenie reanimowały Prezydenta i właśnie ta udana akcja przyniosła nadzieję, że będzie dobrze.

Galeria

Prezydent został przewieziony do szpitala, gdzie poddano go kilkugodzinnej operacji. Pacjent przeżył, ale niestety w poniedziałek, 14 stycznia, Prezydent gdańska Paweł Adamowicz zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. 19 stycznia odbył się pogrzeb Prezydenta Gdańska, którego prochy spoczęły w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

Czytaj też: Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP

Galeria

Po ataku wszyscy pytali jak napastnikowi Stefanowi W. z nożem udało się bez problemu przejść przez ochrone. Została podana informacja, że mordeca posługiwał się plakietką „media” i bez problemu dostał się na scenę.

Galeria

Okazało się, że jest to kłamstwo!

Czytaj też: Wrócił do Polski by pomóc

Jak poinformowała prokuratura krajowa w poniedziałek rano na tweeterze szef ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku został zatrzymany: Na polecenie prokuratury został zatrzymany szef ochrony imprezy #WOŚP z 13 stycznia w Gdańsku Wprowadził Policję w błąd, że Stefan W. posługiwał się plakietką Media.

Stefana W. nie było na liście przedstawicieli mediów.

Czytaj też: Aktor "Czasu Honoru" zatrzymany przez policję. Jest podejrzany o posiadanie narkotyków.

Policjanci którzy przeszukali mieszkanie mordercy znaleźli cały arsenał broni białej. Stafan W. wiedział jak ja używać i przygotowywał się do ataku na Prezydenta Gdańska.

Jak podaje „super express”: Stefan W. przebił serce Pawła Adamowicza nożem szturmowym Kandar KD6706 wzorowanym na broni amerykańskich komandosów z czasów II wojny światowej. Głownia ma prawie 15 centymetrów, a ostrze grubość 4 mm. Podobne parametry miały inne noże zabezpieczone w domu Stefana W.

Czytaj też: Były partner Przybylskiej zatrzymany!

Stefan W. miał zaburzenia psychiczne i już jako nastolatek zażywał narkotyki. Jeszcze podczas jego pobytu w więzieniu, matka zabójcy informowała policję, że z jej synem dzieje się coś niepokojącego.

Komentarze (0)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie