Podobne artykuły

Doda pracuje nad koncertem!

2019.01.23 09:28 | © Stars.pl

Podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 13 stycznia, został zamordowany Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, przez szaleńca, który wtargnął na scenę i dźgnął Adamowicza kilkukrotnie nożem w brzuch. Mimo tego, że akcja reanimacyjna się udała, a Adamowicz przeszedł kilkugodzinna operację, którą przeżył, zmarł następnego dnia w wyniku odniesionych obrażeń.

Galeria www.instagram.com/artysciprzeciwnienawisci

Po tych tragicznych wydarzenia Polacy zaczęli mówić „stop nienawiści”. Doda zainicjowała koncert charytatywny- artyści przeciw nienawiści. Zaapelowała na swoim insagramie do kolegów z branży, by przyłączyli się do niej i wspólnie zrobili coś dobrego. Piosenkarka na odzew nie musiała długo czekać.

Czytaj też: Małgorzata Rozenek: Trudnym momentem jest powiedzenie sobie, że to już koniec.

Galeria www.instagram.com/artysciprzeciwnienawisci

Poinformowała, że ponad 100 artystów wyraziło chęć udziału w przedsięwzięciu, m.in.: Kasia Wilk, Kasia Cerekwicka, Halina Frąckowiak, maryla Rodowicz, Basia Kurdej-szatan, patrycja Kazadi i wielu innych.

Galeria www.instagram.com/artysciprzeciwnienawisci

Agnieszka Chylińska natomiast w ostrych słowach dała do zrozumienia, że udziału w koncercie nie weźmie: ZMIENIANIE ŚWIATA ZACZYNA SIĘ OD SIEBIE. Bez przemocy. Być dobrym i uczciwym dla siebie i dla innych każdego dnia.

Czytaj też: RIHANNA JEST W CIĄŻY?!

Galeria www.instagram.com/artysciprzeciwnienawisci

Edyta Górniak, która od dawna żyje w konflikcie z Dodą, a do której ta wyciągnęła rękę, również odmówiła udziału w przedsięwzięciu o czym poinformowała na sowim instagramie: W odpowiedzi na Wasze zapytania o mój udział w koncercie Doroty - Używanie chwili tak tragicznej dla nagłówków i kreowania siebie na bohatera, zanim jeszcze nawet pochowano Pana Prezydenta Adamowicza, jest wbrew mojej filozofii życiowej i w moim odczuciu na cienkiej granicy przyzwoitości ludzkiej. Teraz wszyscy powinniśmy raczej w zadumie i wewnętrznej ciszy oddać się Modlitwie o siłę i wsparcie dla dwojga osieroconych dzieci i ukochanej żony Świętej Pamięci Pana Prezydenta. Oczywiście każdy z Nas ma prawo przeżywać ten szczególny czas inaczej..

Mimo negatywnej odpowiedzi kilku artystów przygotowania do koncertu trwają w najlepsze. Wczoraj na instagramie na profilu „artysciprzeciwnienawisci” pojawiło się oświadczenie informujące, że przygotowania do koncertu trwają: Od ponad tygodnia zespół osób, który włączył się pro bono w organizacje koncertu z udziałem polskich artystów, pracuje intensywnie nad stworzeniem wydarzenia, które połączy wszystkich, przeciwstawi się mowie nienawiści, zatrzyma fale hejtu, wrogości i złych emocji.

Czytaj też: KOURTNEY KARDASHIAN ŚWIĘTUJE URODZINY ZE SCOTTEM DISICKIEM I... SOFIĄ RICHIE!

Polscy artyści chcą być ponad podziałami społecznymi i politycznymi i zjednoczyć swoich fanów.

Jak wyraźnie jest napisane na profilu, koncert ma być charytatywny, czyli tak jak na początku zapowiadała Doda: Spotkanie na jednej scenie kilkudziesięciu artystów jest ogromnym przedsięwzięciem logistycznym i organizacyjnym ale także finansowym. Chcemy jednak podkreślić, że wydarzenie będzie miało charakter charytatywny i robimy wszystko, by jak najwięcej rzeczy załatwić bez nakładów finansowych.

Czytaj też: „Big Brother”: Chajzer kibicuje Łukaszowi!

Artyści proszą o pomoc, ponieważ zorganizowanie takiego koncertu wymaga nakładów finansowych: Zwróciło się wiele osób, które zaoferowały swoją pomoc i wsparcie. Niemniej jednak wciąż potrzebne są środki finansowe,dlatego prosimy firmy, instytucje  i ludzi dobrej woli o wsparcie.

Jak podkreśla Doda, niedługo pojawi się informacja gdzie i kiedy odbędzie się koncert. Za kontakt z mediami odpowiada Agnieszka Hyży.

Czytaj też: Haidar został zgwałcony, oskarża Dodę.

Wybieracie się na koncert „przeciw nienawiści?”

Polecane artykuły

Komentarze (0)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie