Podobne artykuły

16 milionów złotych w „Ostatniej puszce Prezydenta Pawła Adamowicza”

2019.01.23 10:09 | © Stars.pl

14 stycznia na facebooku tworząc zbiórkę „Zapełnijmy ostatnia puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP” Patrycja Krzymińska nawet nie przypuszczała, że uda się zebrać taką kwotę.

Galeria

W zbiórce napisała: Czy chcesz wesprzeć wraz ze mną szlachetny cel? Zbieram pieniądze na rzecz organizacji WOŚP, a każdy Twój datek - zarówno mały, jak i duży - będzie się liczyć. Przyda się każdy grosz

Czytaj też: MAŁGOSIA ROZENEK PRZYŁAPANA W ZŁOTYCH KOZACZKACH!

Galeria

Celem zbiórki było 1000 zł. Jednak kwota jaką udało się uzbierać przerosła najśmielsze oczekiwania! Zbiórka trwała 9 dni i w tempie błyskawicznym link do niej był udostępniany przez użytkowników facebooka. Do wtorku do godziny 24, zebrano 15 990 352 zł! Akcję wsparło ponad 264 tysiące osób.

Galeria

Ta puszka jak miłość-bez dna, bez granic

Czytaj też: Szczegóły pogrzebu Pawła Adamowicza

Galeria

Napisała jedna z internautek.

Galeria Facebook Paweł Adamowicz

Kwota rosła z minuty na minutę. Ludzieeeeee!!!!! To jest najpiękniejsze, obywatelskie szaleństwo na świecie!!!! To było coś nieprawdopodobnego! Patrycjo, całujemy, ściskamy, jesteśmy wniebowzięci! Paweł!!! Twoja dzisiejsza skarbonka będzie z nami do końca świata i jeden dzień dłużej! Kochani! Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy! Napisała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy na swoim facebooku, komentując wyniki zbiórki.

Czytaj też: Patryk Grudowicz i Kasia Szklarczyk są razem!

Galeria Facebook Paweł Adamowicz

Do zbióki włączył się także inny użytkownik facebooka Miło Ko. Założył on również swoja zbiórkę na WOŚP i pieniądze przekazał na zbiórkę Patrycji, aby wyrównać kwotę do 16 milionów złotych. Napisał, kierując słowa do Patrycji Krzymińskiej: Hej, Patrycjo, zgubiłaś coś :) Chyba coś Ci wypadło po drodze w tym całym szaleństwie! Czekaj, pozbieram i zaraz Ci przyniosę" Pani Patrycjo, melduję wykonanie zadania! Wysyłam moje najbardziej zaufane gołębie z Pani zgubą

Zebrał on 11 719 zł.

Czytaj też: Były kandydat na Prezydenta w areszcie!

Jak napisał jeden z internautów: Miliony pękniętych serc skleiła ludzka solidarność.

Już dzisiaj na facebooku użytkownicy piszą, aby „Ostatnia puszka Prezydenta Adamowicza” była powtarzana co roku, w ten sposób będzie on w jakimś sensie uczestniczył w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i żył w naszych sercach.

Czytaj też: Odbył się pogrzeb Prezydenta Pawła Adamowicza

Przypominamy : 13 stycznia podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, podczas „Światełka do nieba”, zaraz po przemówieniu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, na scenę wtargnął Stefan W. i zaatakował Adamowicza raniąc go kilkukrotnie nożem w brzuch. Służby medyczne jeszcze na scenie reanimowały Prezydenta i właśnie ta udana akcja przyniosła nadzieję, że będzie dobrze.

Prezydent został przewieziony do szpitala, gdzie poddano go kilkugodzinnej operacji. Pacjent przeżył. Niestety w poniedziałek, 14 stycznia, Prezydent gdańska Paweł Adamowicz zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Czytaj też: GWYNETH PALTROW UCIEKŁA Z MIEJSCA WYPADKU!

W czwartek 17 stycznia o godzinie 17 w Europejskim Centrum Solidarności, została wystawiona trumna z ciałem prezydenta, aby ludzie mogli oddać mu hołd. Wczoraj tuz po godzinie 17 z ECS, wyruszył pochód odprowadzający trumnę z Prezydentem gdańska do Bazyliki Mariackiej. 19 stycznia o godzinie 12 odbył się jego pogrzeb, w którym wzięły udział najwazniejsze osoby w Państwie, m.in.: Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oraz byli prezydenci Polski.

Polecane artykuły

Komentarze (0)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie