Podobne artykuły

Będzie pojednanie Steczkowskiej i Dody!

2019.01.24 21:57 | © Stars.pl

Tragicznymi wydarzeniami z Gdańska z 13 stycznia żyje nadal cała Polska. Podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został na scenie zaatakowany nożem przez Stefana W. i w wyniku obrażeń zmarł dnia następnego po kilkugodzinnej operacji.

Galeria www.instagram.com/justynasteczkowska

Po tym zdarzeniu Doda zauważyła, że świat jest pełen nienawiści i właściwie przez wszystkich mowa nienawiści przemawia. Piosenkarka uzmysłowiła sobie, że takie zagrożenia są realne dla każdego artysty wychodzącego na scenę.

Galeria www.instagram.com/justynasteczkowska

W poniedziałek 14 stycznia „Królowa” na swoim instastory zaapelowała do kolegów z branży by wspólnie stworzyli coś wyjątkowego. Charytatywny koncert „artyści przeciw nienawiści”. W obliczu tragicznym wydarzeń fani Dody zachwycili się pomysłem swojej idolki. Pod postem piosenkarki w momencie było kilkaset komentarzy. Internauci oznaczali innych artystów i namawiali ich, by wspólnie z Doda zrobili coś tak ich zdaniem wspaniałego.

Galeria www.instagram.com/justynasteczkowska

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Gwiazda zebrała ponad 100 artystów chcących poprzeć idee i wziąć udział w koncercie. M.in. Halina Frąckowiak, Maryla Rodowicz, Bajm, Kasia Wilk, Marina Łuczenko itd.

Galeria www.instagram.com/justynasteczkowska

Żeby nie było, że Doda tylko mówi, że sprzeciwia się hejtowi i nienawiści poszła o krok dalej. Artystka „wyciągnęła rękę” do Edyty Górniak i Justyny Steczkowskiej. Internauci „zawalili” obie Panie pytaniami, dotyczącymi przedsięwzięcia Dody, mianowicie czy dojdzie do pojednania i czy wezmą w nim udział.

Galeria www.instagram.com/justynasteczkowska

Na profilu instagramowym Górniak pojawił się komentarz w tej sprawie:W odpowiedzi na Wasze zapytania o mój udział w koncercie Doroty - Używanie chwili tak tragicznej dla nagłówków i kreowania siebie na bohatera, zanim jeszcze nawet pochowano Pana Prezydenta Adamowicza, jest wbrew mojej filozofii życiowej i w moim odczuciu na cienkiej granicy przyzwoitości ludzkiej. Teraz wszyscy powinniśmy raczej w zadumie i wewnętrznej ciszy oddać się Modlitwie o siłę i wsparcie dla dwojga osieroconych dzieci i ukochanej żony Świętej Pamięci Pana Prezydenta. Oczywiście każdy z Nas ma prawo przeżywać ten szczególny czas inaczej...

Galeria www.instagram.com/dodaqueen

Post w ciągu kilku minut miał tysiące polubień. Internauci komentowali słowa Edyty:Brzydko Edytko. Mozesz mieć inne zdanie, ale to co napisałaś to troszkę ...hmmm, jak to się nazywa ?...HEJT! Smutna odpowiedź, nie sądzę, by było tak jak Pani pisze. Cóż, szkoda.  Boze pomieszkala troche w Ameryce i jaka z niej sie dama zrobila,a moze juz jezyka zapomniala I przez to tez nie zrozumialam intencji Doroty.. Wstyd Pani Edyto ? Ma Pani najpiekniejszy glos I jako artystke bardzo Pania cenie, niestety charakter paskudny  Moim zdanie nie chodzi tutaj o to jak przechodzi żałobę.. koncert nie odbywa się z dnia na dzień, tylko odbędzie się w odstępie miesiąca od tego co się wydarzyło. Wykorzystywanie czyjejś tragedii.. nie, nie wydaje mi się żeby ktoś się tym kierował. Akcja jest zorganizowana przeciwnienawisci i Hejtom które podczas tej tragedii odgrywały główną rolę... Ale niestety z tym problemem zmierzamy się oczywiście od dłuższego czasu. Doda, RĘKĘ ZGODY aby pokazać wszystkim że zaczyna zmiany głównie od siebie, szkoda że niektórzy odbierają to w inny sposób. Świętej Pamięci Pan Adamowicz byłby dumny z tego że taka akcja ma miejsce, że chcemy z tak wielkim problemem walczyć ! Dobro zawsze wygra ze ZŁEM, lecz trzeba tylko chęci aby móc iść w dobrym kierunku.

Galeria www.instagram.com/dodaqueen

Dzisiaj na apel Dody i „wyciągniętą rekę” odpowiedziała Justyna Steczkowska! Na swoim instagramie napisała, że nie zabraknie jej na koncercie zainicjowanym przez Rabczewską: Siedzę sobie na lotnisku i czytam co tam u nas. Jak dobrze być czasem odseparowanym od świata i nie żyć pod presją innych... NIE zabraknie mnie w koncercie "Artyści przeciw nienawiści" to oczywiste, bo cel jest szczytny, choć nadal mam nadzieję, że jako ludzie dojdziemy do punktu w którym NIE będziemy się jednoczyć przeciwko czemuś, tylko być jednością, którą od zawsze jesteśmy... Martwi hejt, który towarzyszy koncertowi, a przecież cel jest odwrotny. ? Proponuje poczytać "Technikę uwalniania" - Davida R. Hawkinsa, którą poleciłam w zeszłym roku na Facebook-u. Przy okazji tak ważnego tematu społecznego proszę Ministerstwo Edukacji o przemyślenie czy nie warto byłoby tej książki wprowadzić jako lektury obowiązkowej. Pomogłaby młodzieży przejść przez trudny dla nich czas. Jeśli mogę w czymś pomóc przy koncercie oprócz śpiewania to zgłaszam się na ochotnika. 

Steczkowska prosi organizatorów by wzięli pod uwagę jej trasę koncertową: Organizatora koncertu proszę o wzięcie pod uwagę moich zajętości koncertowych, bo już w lutym ruszam w dwie trasy - swojej nowej płyty "MARIA MAGDALENA" oraz 3. Koncert Muzyki Filmowej. Wszytko można sprawdzić na mojej stronie.

Artystka zapewnia także, że Dodzie już dawno wybaczyła: Koncert to show, a scena to nieprawdziwe życie. Wybacza się w swoim sercu, w ciszy bez kamer i fleszy... i to zrobiłam po zakończeniu programu "Gwiazdy tańczą na lodzie" dla własnego dobra i dobra Doroty. Trwało to prawie pół roku. Pomogli mi w tym mądrzy ludzie i książki, ale przede wszystkim moja chęć przemiany tych trudnych emocji. Warto było się z tym zmierzyć i oczyścić serce. Żeby móc nadal tworzyć muzykę z czystą intencją. Powodzenia Dorota.

Doda pod postem Steczkowskiej odpisała: Dziękujemy <3

Wybieracie się na koncert „artyści przeciw nienawiści”?

Polecane artykuły

Komentarze (0)

Dodajesz komentarze jako gość, aby odpowiadać i oceniać komentarze innych osób zaloguj się

Top Tygodnia

Wybrane dla ciebie